Etiket arşivi: 23 Nisan

Eataly’de 23 Nisan

Eataly 23 Nisan Makarna Şenliği” ile çocuklar; havanda makarna çıtırdatma, lazanya boyama ve makarnadan kukla tasarımları yaparakyaratıcılıkları ve el becerilerini geliştirecekler. KidsNook Masal Akademi işbirliği ile hazırlanan ücretsiz etkinlik Eataly Grand Café’de 23 Nisan Cumartesi 12:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşecek.Screen Shot 2016-04-19 at 17.56.37 Screen Shot 2016-04-19 at 17.56.47

Picture+13

Forum İstanbul’dan minik ziyaretçilere çok özel bir 23 Nisan

Dev Akvaryum’dan Buz Müzesi’ne, çarpışan otomobillerden hobi atölyelerine…
23 Nisan’da Forum İstanbul’da minikleri doyasıya eğlenip eşsiz deneyimler yaşayacakları zengin bir program bekliyor.

Forum İstanbul 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklar için en çekici mekanlardan biri olacak. Büyük küçük herkesin akınına uğrayan dev akvaryum Turkuazoo ve 23 Nisan’da açılacak Türkiye’nin ilk buz müzesi Magic Ice Forum İstanbul’da en çok ilgi çekecek noktalar olacak. 23 Nisan’da doyasıya eğlenmek isteyenler için ise çarpışan otomobillerden 4 boyutlu sinemaya kadar birçok cazip seçeneğin yer aldığı dev oyun alanı Fun Lab de 23 Nisan’da Forum İstanbul’da açılıyor.

Forum İstanbul 23 Nisan nedeniyle çocuklar için çeşitli sanatsal etkinlikler de düzenleniyor. “Dev Balık Boyama”, “Kendi Hediyeni Kendin Yap” ve “Hobi Atölyeleri” gibi birbirinden eğlenceli etkinlikler minik ziyaretçileri bekliyor.

23 Nisan’ın en renkli etkinliklerinden ilki “Dev Balık Renklendirme”. Bu etkinlikte çocuklar 3 metrelik dev bir balık heykelini eğitmenler eşliğinde birlikte renklendirecekler. Sürprizlerle dolu bu etkinlikte çocuklar, kendi el emekleriyle üretecekleri küçük parçalarla dev balığı kaplayacaklar. TOÇEV’in, o gün bizlerle birlikte olmasını sağlayacağı çocuklarımız ve başarılı oyuncularımızdan Hakan Bilgin, organizasyonun özel davetlileri olarak etkinliklere katılacak ve dev balığımızı SÖZ DANIŞMANLIK ekibiyle birlikte süsleyecekler.

Çocuklar için hem eğlenceli, hem öğretici, hem de el becerilerini geliştirecekleri bir başka etkinlik ise “Kendi Hediyeni Kendin Yap”. Doğa Koleji işbirliği ile gerçekleştirilen Kendi Hediyeni Kendin Yap etkinliğinde eğlenceli saatler geçiren çocuklar Forum İstanbul’dan hediyeleri ile ayrılacaklar.

“Hobi Atölyeleri”nde ise, maket uçak yapımından t-shirt boyamaya kadar çocuklara farklı ve eğlenceli hobiler öğretilecek.

Forum İstanbul sadece çocukları değil ebeveynleri de düşünerek, ailelerin alışveriş yaparken çocuklarını rahatlıkla emanet edebilecekleri bir mekan da yarattı. Deniz teması ile özel olarak tasarlanmış, içinde dev gemilerin ve eğlenceli oyun alanlarının yer aldığı Oyun Denizi’nde eğitsel faaliyetler de sunuluyor.

Sevenlerine not: 23 Nisan’da gerçeklesecek Alexander Rybak konseri ve imza günü de bu günün önemli etkinliklerinden.

logo_sm1

Nurturia üyeleri ile 23 Nisan

Istanbul Nurturia uyeleri 23 Nisan icin bir etkinlik duzenlemişler.
Daha doğrusu bu bir buluşma gibi olacakmış.
Anneler ve çocukları, saat 11’de Caddebostan’da bulusup, Kadıkoye dogru agir agir yuruyeceklermiş. Arkadaşlarınızla bile katılmanız mümkün.

Facebook etkinlik sayfasi:

http://www.facebook.com/event.php?eid=106426252732665
Nurturia 23 Nisan etkinlikleri grubu:
http://www.nurturia.com.tr/groups/56d3f3f8-62dd-4c39-9199-9d5900c670c1/1/23-nisan-2010-etkinlikleri
bebekler-11

Istanbul Oyuncak Müzesi’nde 23 Nisan

23 Nisan günü İstanbul Oyuncak Müzesi’nde şenlik havasında geçecek. Müzede gerçekleşen “Ozmo Düşler Ülkesi”, “Faber-Castell ile eğlenceli Cumartesiler” gibi etkinliklerde çocukların yaptığı kukla, resim gibi çalışmalar ziyaretçiler ile buluşacak.
Çocuklar İstanbul Oyuncak Müzesi’ni, kendi eserleri ile anlatacaklar.
Mekan: İstanbul Oyuncak Müzesi
Adres: Ömerpaşa Caddesi Dr. Zeki Zeren Sokağı No:17 – Göztepe
Telefon: (216) 359 45 50
Web: http://www.istanbul oyuncakmuzesi. com

Müzeye giriş 23 Nisan 2010 gününde 0–18 yaş arası tüm çocuklara ücretsiz olacak.

23-nisan-21

Miniaturk’te Çocuk Bayramı 25 Nisan’da!


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin Miniaturk’te düzenleyeceğini duyurduğu 23 Nisan etkinlikleri, hava muhalefeti nedeniyle 25 Nisan Cumartesi gününe ertelendi. Cumartesi günü saat 12.00’den itibaren gerçekleştirilecek etkinlikler, Barış Manço Animasyon Ekibi’nin seslendireceği Barış Manço şarkıları ile başlayacak.
Türkiye’nin minyatür parkında tarih, kültür ve eğlence alanlarının bir arada bulunduğu geniş bir alanda, çocuk oyunu, Karagöz-Hacivat, kukla gösterisi, uzun adamlar, cam sanatı, yüz boyama, karikatür ve palyaço şov gibi birbirinden renkli etkinlikler hazırlanmış.
Etkinlikler, 25 Nisan Cumartesi günü saat 12.00’de başlayacak.

23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ ÇERÇEVESİNDE MİNİATURK’TE DÜZENLENEN TÜM ETKİNLİKLER ÜCRETSİZ, GİRİŞLER İSE ÜCRETLİ OLACAK(MIŞ).

5364875926451

7. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali

Bu yıl, Garanti Bankası’nın “23 Nisan armağanı” olarak Adıyaman ve Diyarbakır’da gerçekleştireceği “Garanti Mini Bank Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali”, 23 – 28 Nisan tarihleri arasında Adıyaman, 28 – 30 Nisan tarihleri arasındaysa Diyarbakır’daki çocuklarla buluşacak.

ÜCRETSİZ GÖSTERİMLER
Garanti Bankası ve TÜRSAK işbirliğiyle gerçekleştirilen, ilk beş yılında İstanbul, İzmir ve Ankara’da gerçekleştirdiği gösterimlerinden sonra 2008 yılında gezici bir festivale dönüştürülen ve 2009’da perdelerini açtığı Urfa ve Mardin’de büyük ilgi gören Garanti Mini Bank Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali bu yıl Adıyaman ve Diyarbakır’daki çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor. Dünyanın dört bir yanından animasyonların, çizgi filmlerin ve son yılların ürünü olan birbirinden güzel ödüllü filmlerin gösterileceği festivali her iki kentte de tüm çocuklar aileleriyle beraber ücretsiz olarak izleyebilecekler.

Türkiye’nin çocuklara yönelik ilk film festivali olan ve altı yıldır dünyanın farklı ülkelerindeki çocukları sinema aracılığıyla birbirleriyle tanıştıran “Garanti Mini Bank 7. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali”, bu yıl da dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen filmlerle, küçük sinemaseverlere, dünyanın farklı coğrafyalarını, farklı kültürleri, farklı renkleri, farklı gelenekleri ve yaşam tarzlarını tanıtacak.

MİNİKLERE MASALCI ABLALAR
Miniklerin karşısına dünyanın her yıl olduğu gibi çok renkli bir programla çıkacak. Garanti Bankası ve TÜRSAK işbirliğiyle gerçekleştirilen Garanti Mini Bank Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali’nde 9 yaş altı çocuklar için yapılacak film gösterimleri önceki yıllarda olduğu gibi masalcı ablalar eşliğinde, 9 yaş ve üzerine yönelik filmlerin gösterimi ise Türkçe seslendirmeyle gerçekleştirilecek.

Gösterilecek filmlerden bazıları: Kayıp Penguen, Sihirli Kanatlar, Küçük Cikcikler, Melvin, Balonlar…