Kategori arşivi: Aktivite/Etkinlik

Eataly’de 23 Nisan

Eataly 23 Nisan Makarna Şenliği” ile çocuklar; havanda makarna çıtırdatma, lazanya boyama ve makarnadan kukla tasarımları yaparakyaratıcılıkları ve el becerilerini geliştirecekler. KidsNook Masal Akademi işbirliği ile hazırlanan ücretsiz etkinlik Eataly Grand Café’de 23 Nisan Cumartesi 12:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşecek.Screen Shot 2016-04-19 at 17.56.37 Screen Shot 2016-04-19 at 17.56.47

Crate and Barrel’dan çocuklara özel keyifli workshop

 

Crate and Barrel, 23 Nisan’ı Le Fırın’ın yetenekli şefi Bengi Kurtcebe’nin çocuklarla birlikte gerçekleştireceği tatlı workshop’u ile kutluyor

Screen Shot 2016-04-19 at 17.49.10

 

Crate and Barrel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Zorlu Center mağazasında, çocukların katılımıyla gerçekleştirilecek keyifli bir workshop ile kutluyor.

 

23 Nisan Cumartesi günü 12:00-14:00 saatleri arasında, Crate and Barrel Zorlu Center mağazasında gerçekleştirilecek etkinlikte, Le Fırın’ın yetenekli şefi Bengi Kurtcebe, çocukların hem yemekten hem de yapmaktan zevk alacağı marshmallow, kurabiye, cupcake ve cake-pop gibi tatlıların yapım sırları paylaşacak. Bu keyifli workshop ile çocuklarınızın hünerlerini sergilemesine ortak olun!

ŞEFLER, 23 NİSAN’DA MUTFAKLARINI ÇOCUKLARA BIRAKACAK

 1460371394_loliva_restaurant_eliteworldhotels_pizzakursu__3_k

Özel günlere yönelik farklı konseptlerde etkinlikler de gerçekleştiren Elite World Business Otel, bünyesinde yer alan, İtalya’nın geleneksel lezzetlerini Türk damak tadına uygun olarak sunan L’oliva Restaurant’ta 23 Nisan Cumartesi günü çocukları misafir edecek. Elite World Oteller Zinciri Mutfaklar Koordinatörü ödüllü chef Mithat Yalçınkaya’nın moderatörlüğünde, Executive Chef Kemal Şenel ve Pizza Ustası Erhan Sarıoğlu, 23 Nisan’da mutfaklarını çocuklara açıp, onlarla pizza ve hamburger atölyesi gerçekleştirecekler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle pizza ve hamurger atölyesidüzenleyen Elite World Business Otel, 6-14 yaş arası çocuklar ile L’oliva Restaurant’ta biraraya gelecek. Bir gelenek olarak bu özel günde mutfaklarını çocuklara açacak olanExecutive Chef Kemal Şenel ve Pizza Ustası Erhan Sarıoğlu, 23 Nisan Cumartesi günü saat 14:00-16:00 arasında çocuklar ile özel bir atölye çalışması gerçekleştirecekler.

Elite World Oteller Zinciri Mutfaklar Koordinatörü ödüllü chef Mithat Yalçınkayamoderatörlüğünde çocuklar pizza ve hamurger yaparken, aileleri de aynı saatte onlar için özel olarak hazırlanan çay saatinde otelin misafiri olacaklar.

Rezervayon ve detaylı bilgi için www.lolivarestaurant.com adresini ziyaret edebilir, 0212 411 46 37 numaraları telefonda bilgi alabilirsiz.

DÜNYANIN EN EĞLENCELİ BASKETBOL TAKIMI HARLEM GLOBETROTTERS TÜRKİYE’YE GELİYOR!

Basketbolu komedi ve şov ile birleştiren efsane basketbol takımı Harlem Globetrotters, Pozitif Live deneyimiyle 90. yılında 3 büyük şov için 25-27 Mart 2016 tarihleri arasında İstanbul ve Ankara’da izleyicisiyle buluşuyor. Müzik, aksiyon ve heyecan dolu performanslarıyla seyircilere sporla bütünleşen bir eğlence deneyimi yaşatan ve tüm dünyayı etkisi altına alan potanın sihirbazları unutulmayacak bir basketbol şovu sunuyor. Üstelik biletler 12 yaş altı çocuklar için yüzde 35 indirimli…

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca hayranı olan, her yaştan izleyiciyi heyecanlandıran, eğlenceli performanslarıyla ikon haline gelen Harlem Globetrotters; Big Easy Lofton, Ant Atkinson, Hi- Lite Bruton TNT Maddox, Ace Jackson, Thunder Law, Bull Bullard, Sweet J Ekworomadu ve Cheese Chisholm gibi takımın yıldız oyuncularıyla, 25-26 Marttarihlerinde İstanbul’da Volkswagen Arena‘da ve 27 Mart tarihinde Ankara’da Ankara Arena‘da sevenleriyle buluşacak. 1926’dan beri yüzlerce ülkede 20 binden fazla gösteri maçıyla aile boyu eğlence sunan Harlem Globetrotters’ın hayranları arasında krallar, kraliçeler ve başkanlar da bulunuyor. Heidi Klum, Britney Spears, Sharon Stone ve Jodie Foster gibi ünlülerin de fanatiği olduğu Amerikalı basketbol şov takımı, büyüleyen ve şaşkına çeviren performansıyla Türkiye’deki hayranlarını heyecanlandırmaya hazırlanıyor.

Spor ve eğlence dünyasını bir araya getiren Harlem Globetrotters’ın biletleri 7 Ocak Perşembe gününden itibaren biletix.com, Biletix satış gişeleri ve Biletix Çağrı Merkezi üzerinden satın alınabilecek.

Küçük modacılar Fenerbahçe Vapuru’nda

Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in desteğiyle Rahmi M. Koç Müzesi, Pera Müzesi ve Ankara Rahmi M. Koç Müzesi’nde düzenlenen Faber-Castell Yaratıcılık Atölyesi çalışmalarında çocuklar farklı tasarım etkinliklerine katılarak sanat dolu keyifli bir yolculuğa çıkıyorlar.

Rahmi M. Koç Müzesi

Etkinlik: ‘Moda Değişiyor’

Yer: Fenerbahçe Vapuru

Tarih: 3 Ekim Cumartesi

Saat: 13.00 – 14.30

Yaş: 5 – 7 Yaş Arası

Etkinlik detayı: Çocuklar kendi modalarını yaratıyor, yarattıkları tasarımları üzerlerinde taşıyorlar. Rengârenk ve çeşitli malzemelerle ürettikleri tasarımlarla büyükleri kıskandırıyorlar. Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki Faber-Castell Yaratıcılık Atölyesi’nde yapılan etkinliğe katılım için biletler www.biletix.com üzerinden temin edilebilir. Atölye için kişi başı katılım ücreti 30 TL’dir.

KÜÇÜK BİLİMADAMLARI 3 EKİM’DE FENLAB’TA BULUŞUYOR

 Screen Shot 2015-09-30 at 9.40.20 AM Screen Shot 2015-09-30 at 9.39.49 AM

İleri Teknoloji Araştırma, Projelendirme ve Uluslararası Bilimsel Eğitim Derneği (ITAP),geleceğin bilimadamlarını yetiştirmek için yeni ve etkili projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. ITAP’ın ilköğretim öğrencileri için geliştirdiği deney, gözlem ve uygulama laboratuvar projesi FenLab, Ankara’dan sonra İstanbul’da da öğrencilerle buluşuyor. MEB müfredatına paralel olarak ilkokul 2’den ortaokul son sınıfa kadar fen/teknoloji laboratuvarı ve matematik desteği veren FenLab, 3 Ekim’de İstanbul Beşiktaş’ta MEF Kampusu içindeki Uygulama Merkezi’nde; Ankara’da ise Oran’daki MAYA kampüsünde başlıyor. Katılan öğrencilere 15 hafta ve 60 saatlik laboratuvar eğitiminin verileceği ‘Sonbahar 2015 Dönemi’için kayıtlar devam ediyor. Başvurular online olarak www.itap-fenlab.org adresinden yapılabiliyor.

Miniklere mühendislik eğitimi

Amerika’da başlayan ve dünya çapında 150’den fazla noktada çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimlerine destek olmayı hedefleyen Engineering For Kids (EFK)Türkiye’deki ilk eğitim merkezini açıyor.Screen Shot 2015-09-21 at 11.16.07 AM Screen Shot 2015-09-21 at 11.15.52 AM Screen Shot 2015-09-21 at 11.15.37 AM

STEM Metodu ile Eğitim

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimelerinin İngilizce karşılıklarının kısaltılmış hali olan STEM, öğrencileri problem çözmede bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği uygulamaya teşvik ediyor. STEM metodu ile öğrenciler temel bilgilerini geliştirirken, okul, toplum ve gerçek yaşama ilişkin konu ve sorunlar arasında bağlantı kurabiliyorlar. STEM metodunu uygulayan EFK, öğretmen merkezli sınıf yerine problem çözme, keşif ve araştırmayla öğrenme merkezli bir sınıfta çocuklara yaparak öğrenme fırsatı sunuyor. Yapılan deneyler ve uygulamalar sayesinde çocuklar hem el becerilerini ve düşünce tarzını geliştiriyor hem de eğlenerek öğreniyor.

Yaş Grubuna Göre Farklı Program

Çocukların yaş grubuna bağlı olarak sahip oldukları farklı ihtiyaçlara göre 3 farklı seviyede 6 hafta sürecek şekilde belirlenen EFK programları, her yaş grubunun ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak üzere hazırlanıyor. 4-6 yaş arası çocuklar Acemi Mühendislerprogramına, 7-11 yaş çocuklar Çırak Mühendisler programına kayıt yaptırabiliyorken,12-14 yaş gençler Usta Mühendisler programında eğitim alabiliyor.

İlk dönem eğitimlerine 5 Ekim tarihinde başlayacak olan EFK hakkında detaylı bilgiyewww.engineeringforkids.com adresinden ve 0216 5768076 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 

 

Taze ot şenliği varmış!

Elite World Otelleri, 19-30 Eylül tarihleri arasında devam edecek olan Taze Otlarla Lezzet Şöleni etkinliğinde, faydalı, lezzetli taze otların tanıtılması ve unutulmaması için, taze otlarla yapılmış hafif lezzetler beğeniye sunulacakmış. Screen Shot 2015-09-21 at 11.12.07 AM

Etkinlik boyunca menüde, taze otlarla baharatlandırılmış sebze çorbası, portakallı, cevizli ve nar taneli taze ıspanak salatası, taze sarımsak soslu sızma zeytinyağında deniz börülcesi, kişnişli ve taze mantarlı sebze güveci, ızgara balkabaklı, pancarlı, mozzarella üzerinde karides trio, limonlu zerde gibi lezzetler yer alıyor olacakmış.

Legoland’i keşfettik

Forum İstanbul’daki Lego cenneti oluyor kendisi.
Hayalimdekinden biraz daha fazlasını buldum.
Fiyatı da hayalimdekinden biraz fazla oldu 🙂
Online almak %10indirimli aklınızda olsun.
2 katlı bir alana kurulmuş. İlk önce legolar nasıl yapıyor konulu bir video izlettiriliyor, konuya iyice ısıtılıyor çocuklar. Sonra bir tünelde arabalarla giderek, prensesi kurtarmaya çalışıyorlar,
biraz Vialand’deki korku tünelleri gibi. Ama çocukları korkutacak bir şey yok merak etmeyin.
FullSizeRender copy 11
Sonra legolardan yapılmış büyük maketler var. Dünya şehirlerinin ünlü sembolleri…
Eyfel gibi, Big Ben gibi… FullSizeRender copy 10 FullSizeRender copy 9 FullSizeRender copy 8 FullSizeRender copy 7 FullSizeRender copy 6 IMG_7232 FullSizeRender copy 3
Başka bir alanda legolardan bir araç yapıyor, onu bu kaydıraklarda yarıştırabiliyorsunuz.
FullSizeRender copy
Biz çok keyifli bir gün geçirdik, Lego diyarından sevgilerle…
FullSizeRender copy 5

Anneli bebeli sinema

s1442221934_li__ki_Durumu__Ka__amak.jpg

Cinecity Sinemaları’nın uygulaması olan, “Bebekli Anneler Seansı” sayesinde, bir yaşından küçük bebeği olan anneler, bebekleri ile birlikte ilk sinema deneyimlerini yaşama fırsatı buluyor. Deniz Private Cinecity Trio ve Deniz Cinecity Kipa salonları her Çarşamba günü, bu özel seansta en güzel vizyon filmlerini anneler ve bebekleri ile buluşturuyor.

Her Çarşamba birbirinden güzel vizyon filmleri ile bir yaşından küçük bebeği olan anneler ve bebekleri için özel bir seans düzenleyen Deniz Private Cinecity Trio ve Deniz Cinecity Kipa salonları, bu hafta da She’s Funny That Way (İlişki Durumu: Kaçamak) isimli komedi filmini beyaz perdeye taşıyor. Sadece anne ve bebeklere özel yapılan bu seansta bir bilet ücreti karşılığında iki bilet alan anneler, bebekleri ile birlikte ilk sinema deneyimlerini yaşıyor. Seans boyunca salonun ses ve ışıklandırma sistemi tamamen annelerin bebeklerini görüp, duyabileceği şekilde ayarlandığından, keyifli dakikalar geçirmek isteyen anneler, bebekleri ile de ilgilenebiliyor.

Her hafta en özel vizyon filmlerinin gösterildiği sinema salonlarında 16 Eylül Çarşamba günü saat 13.30’da Deniz Private Cinecity Trio ve saat 13.45’te Deniz Cinecity Kipa salonları’nda, She’s Funny That Way, hem annelere hem de bebeklerine keyifli dakikalar vaat ediyor.

Deniz Private Cinecity Trio:

Hillside City Club, Trio, Kozyatağı / İstanbul

Tel: 0216 315 10 10

Deniz Cinecity Kipa:

Kipa, Çiğli / İzmir

Tel: 0232 386 58 88