Etiket arşivi: Ankara

eylem1

İklim için harekete geçmeye hazır mısın?

İklim meselesi hepimizin meselesi, hele ki çocuklarımız söz konusuyken.

Ben de bir şeyler yapmak istiyorum diyorsanız, Ankara’da 24 Eylül Cumartesi sabahı yapılacak eyleme katılabilirsiniz. Hem spor yapmış olacaksınız, hem eğlenecesiniz, hem de çocuklarımız için, dünya için bir katkınız olacak.

Ayrıntılı bilgi için facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Etkinlik sahibinin duyurusu da burada:

24 Eylül, C.tesi sabah 11:00 de Tren Garında buluşup, Ulus ve Sıhhiye üzerinden Kızılay Güven Park’a kadar iklim için pedallamaya var mısınız? Bisikletiniz yoksa etkinlik yerinde 20 bisiklet sizi bekliyor olacak. Bunun için saat 10:30 da orada olmanız yeter.

Bisikletiniz yoksa bu muhteşem eğlencemize eşinizle, çocuğunuzla, arkadaşınızla yaya olarak katılın. Pandomim, yüz boyama, müzik ve yüzlerce bisikletliyi bir arada görmek çok heyecan verici olacak.

12:30 da etkinliğin devamını Güven Park’ta yakalayabilirsiniz. Bogota ve Etiyopya’dan gelecek iki ziyaretçimizin bizlerle kısa söyleşileri olacak. Basin aciklamasi ve iklim icin sloganlarımız var.

O gün diğer dünya kentleriyle iklim için gezegeni harekete geçireceğiz!

İklim için sizlerin de desteğine ihtiyaç var.

Etkinlik için buluşma yerleri: Bisikletli ya da yaya,
Ankara Tren Garı, Saat 11:00 / 
Güvenpark (heykel – güvenlik anıtının – önü), saat 12:30

ankara_fest_2011_haber_011

ama İstanbul’a da gelsin :(

Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” na tiyatro sanatı ile katkıda bulunmak, Türk tiyatrosunun dünya çocukları yoluyla yurtdışına açılımını sağlamak, onu tanıtmak ve yurtdışında bu daldaki gelişmeleri takip ederek, kurumsal dinamizmi sağlayarak, kültürlerarası alışverişe ve değişime hizmet etmek amacıyla Devlet Tiyatroları tarafından Başkent’te düzenlenen festivalin 7.si bu yıl da 24 – 29 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival’de: Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, Letonya, İsrail, Bulgaristan, Endonezya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Başkurdistan, Togo’dan gelen gruplar ve farklı yerli gruplar ile Ankara ve Sivas Devlet Tiyatroları çocuk oyunları sahneleyecek.
Ankara Devlet Tiyatrosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan festival’de, oyunlar ve etkinlikler: Akün Sahnesi, Şinasi Sahnesi, Küçük Tiyatro, Altındağ Tiyatrosu, Çayyolu Tiyatrosu, Muhsin Ertuğrul Sahnesi, Stüdyo Sahne 1, Stüdyo Sahne 2, İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi, Orhan Asena Sahne 1 ve Orhan Asena Sahne 2’de 65 temsille gerçekleştirilecek. Açık hava gösterilerinin yanı sıra 17 atölye çalışması ve seminer düzenlenecek.
Picture+12

Çocuklar İçin Doğa Yürüyüşü

Ankaralı çocuklar için 9 Mayıs Pazar günü Aktaş vadisinde, doğa eğitimini de içeren bir doğa yürüyüşü yapılacak. Ailelerin çocuklarıyla katılabileceği bu doğa etkinliği 7-10 yaş arası çocuklar için olacak.

Katılım için kayıtlarınızı en geç 5 Mayıs Çarşamba  akşam saat 17:00 ye kadar yaptırabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: buraya ve buraya bakabilirsiniz.

MASALGUNLERİ1

İngilizce Masal Günleri

Ankara’da, her hafta sonu, Cumartesi günleri Nuran Kansu “İngilizce Masal Günleri” etkinliğinde 5-6, 7-9 ve 9-12 yaş arası çocuklarla bir araya gelecek.

Çocuklar birbirinden güzel hikayeler dinleyip, dinledikleri hikayeler hakkında sohbet edecek, oyunlar oynayacaklar. Çocukların, eğlenerek dinleme becerilerini ve kendilerini yabancı dilde ifade etme becerilerini geliştirecekleri bu etkinlikte ayrıca
İngilizce şarkılar da dinlenecek.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için : 536 957 47 38 ya da nuran@oncecocuklar.com

Okul ve Aile Eğitim Danışmanı Nuran Kansu’nun sitesine ulaşmak için : www.oncecocuklar.com