Etiket arşivi: atölye

Cake pop atölyesi cumartesi için tatlı bir alternatif olabilir…

 

3 yaş itibarıyla katılım gösterecek minikler bir kimyager gibi hazırladıkları kek karışımını 
özel cakepop makinasında hızlıca pişirmeyi deneyimleyecek. 
Çıkan top kekler çubuklara takılarak bir bir erimiş çikolataya ve fındığa batırılacak; soğuduktan sonra afiyetle yenilen keklerden birer adet de paketlenip beraberlerinde eve götürebilecek.


Anadolu yakası -Bostancı 
 
kayıt için: 
info@miniaktivite.com
 

Dünya barışı için kâğıttan kanatlar…

6 Ağustos Dünya Çocuk Barış Günü için 30 ve 31 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da anlamlı bir kutlama düzenlenecek. 12 yaşında hayata gözlerini yuman Sadako Sasaki ve atom bombasına maruz kalan binlerce Japon çocuğunun kara yazgısı bu buluşma ile yeniden hatırlanacak.  Uzun yaşamı, umudu, şansı ve mutluluğu simgeleyen turnalar, bu kez origami ustası Nazan Tacer tarafından düzenlenecek bir dizi atölye çalışması ile barışa ve nükleer silahsızlanmaya karşı kanat çırpacaklar…

Tudem Yayınları ve Doğa Koleji işbirliğiyle hayata geçirilecek olan origami atölyeleri 30 Temmuz Cumartesi ve 31 Temmuz Pazar günü, 12.00 – 15.00 saatleri arasında Pera Müzesi’nin eğitim salonunda gerçekleştirilecek. 9 – 12 yaş arasındaki çocukların ücretsiz olarak katılabilecekleri atölye çalışmalarında renk renk origami kâğıtları kullanılarak yüzlerce turna kuşu katlanacak.

Hedef: 1000 turna kuşu.

Efsaneye göre hastalanan bir kişi eğer kâğıttan 1000 adet turna kuşu katlarsa, tanrılar bu kişinin dileğini yerine getirerek onu iyileştirirmiş. Bunu duyan Sadako da tüm gayreti ve iyi dilekleriyle bu sayıya ulaşmak için çabalamış. Ama ömrü ancak 644 kâğıttan turnayı katlamaya yetmiş. O günden bu yana kâğıttan turnalar Sadako Sasaki ve atom bombası yüzünden yaşamını yitiren tüm çocukların sembolü olmuş.

Öyle ki her yıl dünyanın dört bir yanından katlanmış binlerce kâğıttan turna Hiroşima’daki Barış Parkı’nda bulunan Sadako Sasaki anıtına ulaştırılıyor.
Nazan Tacer de bu geleneğe atıfta bulunarak iki gün boyunca çocuklarla sıkı bir çalışma yaparak bu büyük hedefe ulaşabilmek için çalışacak.

Bu anlamlı etkinlikte yer almak isteyen tüm çocuklar, isimlerini önceden kayıt ettirmek şartıyla, katılım gösterebilirler. Çocuklar, 45 dakika sürecek her atölye çalışmasına 30’arlı gruplar halinde kabul edilecektir.
Bir gün içerisinde üç atölye düzenlenecektir. Atölyeye katılmak için sırada bekleyen çocuklar bu süre zarfında ücretsiz olarak Pera Müzesi’ni gezebileceklerdir.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için 0(216) 537 0 537 numaralı telefondan bilgi edinebilirsiniz.

Uçurtma Atölyesi

Eğitim hafta içi her gün saat 10.00 ile 17.00 arasında, 3 yaş ve sonrası için,  Max. 25 kişilik sınıflarda.

Farklı desenlerdeki kağıtlarla 3 çıtayı bambaşka bir hale getirip, üzerine sevginizi bırakıp gökyüzüne salabilmeniz için mükemmel bir fırsat. Tüm mesai günleri gerçekleştirilen Uçurtma Atölyesi geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da malzemesini getirenlere ücretsiz olarak veriliyor!

Tüm mesai günleri 10 00 – 17 00 arası uzman uçurtma eğitmenlerince, toplamda 1,5 saatlik bir eğitim verilen uçurtma atölyesine katılan öğrenciler aynı zamanda Ülkemizin ilk ve halen tek uçurtma müzesi olan Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi’ni de gezme imkânına kavuşacaklar!

Malzemeyi atölyeden temin etmek isteyenler ise 7 TL karşılığında 3 çıta, 1 cam çivisi, 1 boy kâğıt, 110 metrelik ip, 4 metrelik uçurtma kuyruğu, makas ve bant temin edebilmektedir. (Uçurtma kâğıtlarını çeşitli hayal kahramanları tasarımlarından özel olarak üretilmiş 15 ayrı desen olarak seçme imkânı bulunmaktadır.)

Aziz Mahmut Efendi Mh. Uncular Caddesi Bakıcı Sk. No:12 Üsküdar – İstanbul
(Üsküdar Belediyesi, karşı sokağı)

Tel   0216 553 23 37
Gsm 0532 616 14 66

e-mail: mehmetnaciakoz@ucurtmadunyasi.com

www.ucurtmadunyasi.com

Çocuğunuzun hayalindeki parti

Konsept Partiler

Çocuklara kendi doğumgünlerini ya da partilerini kendileri planlama şansı veren
Çocuk Aklı Atölye, onların hayallerindeki partiyi gerçekleştirmeye yardımcı oluyor.

Çocuğunuzla birlikte hayal ettiğiniz partinin temasını, dekorunu, sizin ve hatta arkadaşlarınızın kostümlerini, müzikleri, menüyü, parti davetiye ve süslemelerini hazırlayan, ister sanat atölyesinde, ister mutfak aktivitesinde, ister bahçede özel kutlama mekanları yaratan
Çocuk Aklı Atölyesi’nin diğer çalışmaları:
Resim, Mozaik, Mask, Kukla, Maket, Baskı ve giysi tasrımı, Seramik, Takı
Tasarımı, Çizgi film …

Adres:
Zekeriyaköy Garanti Koza Vişne 3 Mahallesi,
Altıntop Çıkmazı, No:5 – Zekeriyaköy
Telefon:
(212) 202 66 48
(212) 202 66 49

Kağıt vs. Hobi Evi Suadiye’de!

Çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirmeniz için öneriler sunan aktivite dergisi Kağıt vs. bu kez de Hobi Evi olarak karşımızda.
Haber Sibel‘den:

Kağıt vs. Hobievi Alaçatı’dan sonra İstanbul, Suadiye’de açılıyor. 10 Nisan’da açılacak hobievinde Alaçatı’da olduğu gibi hafta içi ve hafta sonu değişik atölye çalışmaları yapılacak(mış) ve birbirinden renkli, kullanışlı, yeni ve farklı hobi malzemelerinin satıldığı bir de mağaza köşesi bulunacak(mış).
Açılışına da anneleri çağırmış, birlikte kesip biçip eğlenmek için. Açılışların kalabalığı beni ürkütür ama sonrası için kulağa güzel geliyor.
Tarih: 10 Nisan 2010, Cumartesi – Saat: 14:00-17:00

Adres : Çolan İsmail Sokak, Nur Apt. No. 51 / A
Suadiye İstanbul
Tel:216 372 73 65 – 530 566 46 88

Botanik bahçesi çocukları bekler!

İstanbul’un orta yerinde idealist bir çift tarafından kurulmuş
bir botanik bahçesi; Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi.Miniklerin bitki çeşitlerini sadece kitaplardan görmemeleri,
doğayla içiçe bir gün geçirmeleri için bire bir.
Dahası önceleri okullarla katılabilecek farklı atölyeler sunarken
Nisan ayı itibariyle hafta sonları aileleriyle katılmaları için de farklı atölye çalışmaları sunuluyor miniklere:
Ağaçların Boyları Nasıl Hesaplanır”, “Doğa Çantam”, “Arkadaşım Ayı”, “Doğada Origami”, “Kağıt Yapalım”, “Bahçemizin Kuşları”, “Bilim ve Doğa”, “Bitkilerle Resim, “Rölyef Atölyesi”, “Hikayelerdeki Bitkiler”, “Doğamız ve Tarihimiz”, “Söz Küçüğün”, “Deneylerle Keşif”, “Doğayı Duyalım, Koklayalım, Hissedelim” , “Atık Sanat Olunca”Hem büyüklere de bir sır:
Baharın müjdecesi nefis Japon Kiraz Ağaçları’nın açma zamanıymış şimdi. 27 Mart’tan itibaren 10 gün sürüyormuş bu doğa harikası. Kaçırmamak lazım.
(kızım sana söylüyorum, annem sen anla : -)

NOT: Pazarları gitmeyin, çok kalabalık oluyor ve otoparkta yer bulunmuyor.