Kategori arşivi: Çarşı/Pazar

Annelerin Akıllı Seçimi: TODİZOO Oyuncakları

Bebekler için oyuncak seçme işi anne babalara düşüyor. Minikler, hem gerçek dünyayı hem de kendi yetenek ve becerilerini önce oyuncaklarla keşfetmeye başlar. Doğal olarak oyuncakların onların gelişiminde rolü çok önemlidir. Oyuncak alırken aradığımız özellikler aslında çok net. Eğitici, eğlendirici ve onlar için tamamıyla güvenli olmaları en önemli özellikler.

Bebekler için oyuncak alırken en önemli kriter, güvenilir markaların oyuncaklarını almak olmalıdır. Sık sık ağzına götüreceği, birlikte uyuyup yemeklerini hatta banyosunu paylaşmak isteyeceği oyuncaklarının ona zararlı olabilecek bir materyal, boya ya da aksesuar içermediğinden emin olmanın tek yolu tercihlerinizi güvenilir markalardan yana yapmak. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu da seçtiğiniz oyuncakların onların gelişimine de katkıda bulunması. Yapacağınız doğru oyuncak seçimlerinizle her gün hayat ve kendisiyle ilgili yeni şeyler öğrenen bebeğinize büyüme macerasında yardımcı olabilirsiniz.

Tüm bu özellikleri bir arada bulabileceğiniz Todizoo oyuncaklarını inceleyerek, bebeğinizin yaş ve ihtiyaçlarına en uygun olanları tercih edebilirsiniz.

TODİZOO ÇINGIR TOP: Markanın en sevilen ve en çok satan oyuncaklarından. Minik parmakların tutabileceği şekli ve yumuşak dokusu ile hem şirin bir çıngırak hem de hiç bir yere zarar vermeyen bir top. İsterseniz banyo oyuncağı olarak da kullanabilirsiniz. 6 ay ve üzeri bebekler için uygun.

TODİZOO YEMEK ARKADAŞIM: Yemek saatlerine bu oyun arkadaşıyla biraz keyif katmaya ne dersiniz? Tavşancığı özel parçası sayesinde masaya kolayca tutturun, çaldığı neşeli melodiler ve ışıklı düğmeleri ile o bebeğinizi neşelendirsin, siz de ona mamasını yedirin. Üç ay ve üzeri bebekler içindir.

TODİZOO NEŞELİ TOPLAR: Minikler el-göz koordinasyonu ve motor becerilerini güçlendiren, kas gelişimini de destekleyen Neşeli Toplar ile oynarken çok eğleniyorlar. Minik eller topları alıp kulenin üstünden bırakınca çıngırdayarak aşağı kayıyor. Birlikte oynayarak onu topları kavraması ve kaydırması için motive edin. 12 aydan itibaren tüm bebekler oynayabilir.

TODİZOO IŞIKLI YILDIZIM: Bebeğinizin yatağına, arabasına ya da oyun parkına kolayca takabileceğiniz Işıklı Yıldızım miniğinizin başucundan uzun süre ayrılmayacak bir oyuncak. Çevresinde ışıklar yanan aynası, kayar boncukları ve tıkır düğmesi ile bebeğiniz bu yıldızı çok sevecek. Üç ay ve üzeri bebekler içindir.

 

 

Bir boomads advertorial içeriğidir.

Minik kuşlar için gözlük seçimi

Screen Shot 2015-06-26 at 3.58.05 PM

7 yaşındaki kızıma gözlüğünü alırken, hiç fark etmemişiz hayal gibi bi Calliou figürü varmış! Olacak iş değil. Bebek işi. (!) Okulda da bir çocuk, Calliou’lu gözlük takıyooo diye dalga geçmiş! Bak şimdi…
Bu çocuklar niye böyle yapıyo yahu?
Şimdi o gözlüğün değişmesi şart oldu. Çocuğa gözlük seçimi başlı başına bi olay. Burnundan fırt fırt aşağı kaymayacak, burnunu sıkıştıran tellilerden olmayacak, bi de beğenecek tabii…
Anne mutlaka bayram tatilinde halledelim şunu dedi 🙂

 

Bedava Pilates

Kozzy Pilates 400x200cmB


Kozzy AVM, Club Sporium işbirliği ile sporsever misafirlerini pilatesle buluşturuyor. 15 Eylül itibariyle haftada 2 gün gerçekleşecek pilates derslerine Kozzy Club üyesi olan ve önceden kayıt yaptıran herkes ücretsiz olarak katılabilecek.

Alışveriş keyfinin yanı sıra düzenlemiş olduğu etkinliklerle de ziyaretçilerine keyifli zaman sunan Kozzy AVM, 15 Eylül 2015 tarihi itibariyle başlayacak olan pilates dersleri için haftada 2 gün 4 seans için tercih imkanı sağlıyor. Salı – Perşembe günleri 11:00 – 12:00 ve 12:00 – 13:00 saatleri arasında sizin için uygun olan gün ve saatteki derslere katılabiliyorsunuz.

 

Kulak deldirttik.

 

 

 

Aslında oje gibi küpe de küçük kız çocuklarında çok bayıldığım bir şey değil.
Ama bir süredir, sınıfındaki arkadaşlarının da çoğunun deldirmesiyle evde çok yoğun bir baskı oluştu dostlar. Sonra ölçtük biçtik, o kadar da fena bişey diil, bu kadar çok istiyorsa taksın madem dedik.
Ondan sonra, nerede deldirsek diye şöyle bir bakınınca, artık eskisi gibi eczanelerin bu işi yapmadığını gördüm. Kuyumcular yapıyor daha çok.
Kuyumcular pek içime sinmedi. Biraz araştırınca Akmerkez Eczanesi’nin yaptığını gördüm.
Ve sonuçta deldirdik.
Şipşak kolay oldu. 25 gün ilaçlı küpe takılacak, bactroban sürülecek ve arkası çevrilecek ki yapışmadan iyileşsin.


FullSizeRender copy 4
FullSizeRender copy 2

Ekonomik Güneş Spreyi keşfettim

IMG_5498

Rosmann’da satılan Alman markası bir ürün. Asıl inanılmaz olan fiyatı! 10 TL… Biraz araştırdım, alanlar memnun gözüküyor. Muadillerinin fiyatlarını düşününce, iyi midir diye düşünüyor insan ama Alman markası olmasına güvendim.  Forumlarda da hep iyi şeyler söylüyorlar. Deneyeceğim.

 

 

Mutlu pazartesiler :_)

Ödevdi, full time ebeveynlikti derken hafta sonu geçti gitti. İşe gidenler belki de uyuyamadan, dinlenemeden işbaşına geçti. Ama şükredecek bi’ dolu güzellik var ne mutlu ki. Bütün annelere harika, pozitif, güzel bir hafta diliyorum.

 

Bikaç şenlikli haberle hafta sonuna başlayalım. 11-12 Ekim’de Bebek’te çocuk festivali varmış duydunuz mu? Eminim çok şenlikli olur.

♥♥♥♥♥♥♥♥

Bir diğer festival de, 17 Eylül-07 Ekim 2014’te Tepebaşı’nda düzenlenen “8’inci Beyoğlu Sahaf Festivali”… En güzel tarafı da gelirin okumak için imkanı olmayan çocuklara aktarılacak olması…

♥♥♥♥♥♥♥♥

İstanbul Modern’in boyamalık yastıkları, hem çok yaratıcı, hem de keyifli… Çocuklar kendi boyadıkları yastıkları evlerinde sergileyebilecekler böylece.

 

♥♥♥♥♥♥♥♥

Hamilelik ve doğum sürecinde destek almak büyük fark yaratıyor. Neden mi? Esra Demiröz yazmış.

♥♥♥♥♥♥♥♥

Minikler ya da biz, el yıkamanın doğrusunu biliyor muyuz? Yıkadık sanırken, temizleniyor muyuz? Bu videoda doğru el yıkamayı anlatmış.

 

 
Bx6B6AoCIAAf-6h