Etiket arşivi: etkinlik

Hem annelere, hem çocuklara mutlu bir gün hediye!

Dün bahsetmiştim, 22 Şubat Cumartesi günü Mutlu Krallık’ta keyifli bir aktivite kazanmaya var mısınız? 2 kişiye analı-çocuklu kil atölyesi… Çocuğunuz 5 yaş altındaysa ise siz kil atölyesinde stres atacak ve yaratıcılığınızı konuşturacak, miniğinizse oyun grubunda keyif yapacak.

Tek yapmanız gereken miniğinize Mutlu Krallık diye bir yer varmış, orada ne olmasını istersin? diye sormanız, cevabı bize yorum olarak yazmanız. Biz de katılanlar arasından 2 anne ve çocuğu çekilişle belirleyeceğiz. (uçuk kaçık cevaplar da olabilir, bırakın uçsunlar)

Son katılım 20 Şubat!
Gelin kendinize değişik, mutlu bir gün hediye edin, yani edelim 🙂 Screen Shot 2014-02-12 at 9.01.47 AM

Diğer etkinlikler için facebookta Mutlu Krallık’ı beğenmenizi tavsiye ederim.

1535698_263579773806925_1068645583_n

Mutlu Krallık’ta mutlu bir gün! Kukla tiyatrosuna bilet+keçe atölyesi kazanma şansı

Mutlu Krallık, Göztepe’de şirin mi şirin bir aktivite/parti/ oyun evi…  Her hafta birbirinden eğlenceli aktiviteler düzenleniyor.

Şimdiiii gelelim, Anne Sözü izleyicilerini bekleyen sürprize… Bu cumartesi günü önce KORSAN TEK DİŞ VE DENİZKIZI kukla tiyatrosuna, ardından da keçe aksesuar atölyesine( korsan göz bandı, denizkızı tokası) 2 kişilik davetiye veriyoruz.

Tek yapmanız gereken yorum bırakmanız ve mail adresinizi bırakmanız. Cuma günü çekilişle Mutlu Krallık’a davetli olacak şanslı anne-çocuğu açıklayacağız. Facebook’ta Mutlu Krallık’ı incelemek isterseniz… https://www.facebook.com/MutluKrallik?fref=ts

1535698_263579773806925_1068645583_n

Screen+Shot+2013-11-28+at+6.46.15+PM1

Bu gözler kimin oyunu…

Kızımın okulunda bu haftanın konusu gözler…
Ben de onlara bir kutu oyun hazırladım.
Çeşitli hayvanların gözlerini buldum, arkalarına hangi hayvan olduğunu yazdım.
Önce fotoğrafa bakacaklar, tahmin etmeye çalışacaklar…
Siz de evde bir oyun yapmak isterseniz, fikir benden, yapmak sizden : )
Bengal Kaplanı 
Fil 

Zebra 

Şempanze

Flamingo 
Kedi

Tüysüz Sfenks Kedisi 
Şahin 
İguana

Macaw papağanı

Tavşan

At

Aslan 

Kertenkele

 Penguen
Timsah 
Baykuş 

 Boa Yılanı 
Balık 

anneler-gunu-etkinlik1

11-12 Mayıs Hafta sonu etkinlikleri

İSTANBUL MODERN 

TRUMP AVM 

ATÖLYE 5 
Atölye 5’in bahçesinde ise sabah 11.00-12.00 arası çiçek ekim ve saksı boyama etkinliği var. 
OYUNCAK MÜZESİ 

Oyuncak müzesinde Faber Castell Atölyesi’nde çocuklar annelerinin kuklalarını yapacaklar.

Sonrasında ise saat 14.00’de Bremen Mızıkacıları var yine Oyuncak Müzesi’nde, biz geçen hafta gittik.
Çok eğlenceli, eğitici. Tavsiye ederim. 


16.Uluslararası Kukla Festivali 


Festival kapsamında film gösterimi,
workshop, sergi ve konferanslar da düzenleniyor. Program için detaylı bilgi şurada. 

PERA’DA ANNELER GÜNÜ

                          

  11-12 Mayıs’ta saat 14.00-16.00 arası gerçekleşecek etkinlikte “Anneler ve Çocuklar” ve “Anneler Günü Kartları Atölyesi düzenleniyor. 4-12 yaş arası çocuklar için.  ATÖLYE LOKOMOTİF 

11 Mayıs’ta Batik Atölyesi’nde çocuklar annelerine batikten şal yapacaklar.
11.00-12.00 arasında, çocukların yaşına bağlı olarak ister anneli, ister tek başlarına.
Fiyatı :50TL+KDV


12 Mayıs’ta ise kitap tasarım atölyesi var. Çocuklar yine anneleri için tasarlayacak. Her yaş grubuna uygunmuş ve de ücretsiz 🙂


PROFİLO AVM 


Picture+21

Opera da sevsin, tiyatro da ,bale de diyorsanız…

Hey haftasonu bücürü nereye götürsem diye düşünenler, 
bu pazar İşsanat’ta çocuklar için çok güzel bir müzikli oyun var!
 
Tiyatro, opera, bale ve senfonik konserlere çok sayıda seyirci kazandıran Öylesine Bir Dinleti adlı müzikli oyunun, çocuklar için düşünülmüş olan versiyonu ÇÖBD (Çocuklar için Öylesine Bir Dinleti)….  ÇÖBD, orijinali olan ÖBD (Öylesine Bir Dinleti)’den farklı olarak içinde bir de 
özgün masal barındırıyor.

İlk ve ortaokul öğrencilerine yönelik yazılan oyun, yukarıda adı geçen sanatlara çocukların özendirilmesini amaçlamakla birlikte, hoşça vakit geçirmeleri ve eğlenmelerini de hedefliyor. 

Oyunun tamamında yer alan opera ve müzikallerden seçilen masallaştırılmış şarkılar ve aryalar tiyatral bir anlatımla sunuluyor.
Ayrıntılı bilgi şurada.

1000+Turna1

Dünya barışı için kâğıttan kanatlar…

6 Ağustos Dünya Çocuk Barış Günü için 30 ve 31 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da anlamlı bir kutlama düzenlenecek. 12 yaşında hayata gözlerini yuman Sadako Sasaki ve atom bombasına maruz kalan binlerce Japon çocuğunun kara yazgısı bu buluşma ile yeniden hatırlanacak.  Uzun yaşamı, umudu, şansı ve mutluluğu simgeleyen turnalar, bu kez origami ustası Nazan Tacer tarafından düzenlenecek bir dizi atölye çalışması ile barışa ve nükleer silahsızlanmaya karşı kanat çırpacaklar…

Tudem Yayınları ve Doğa Koleji işbirliğiyle hayata geçirilecek olan origami atölyeleri 30 Temmuz Cumartesi ve 31 Temmuz Pazar günü, 12.00 – 15.00 saatleri arasında Pera Müzesi’nin eğitim salonunda gerçekleştirilecek. 9 – 12 yaş arasındaki çocukların ücretsiz olarak katılabilecekleri atölye çalışmalarında renk renk origami kâğıtları kullanılarak yüzlerce turna kuşu katlanacak.

Hedef: 1000 turna kuşu.

Efsaneye göre hastalanan bir kişi eğer kâğıttan 1000 adet turna kuşu katlarsa, tanrılar bu kişinin dileğini yerine getirerek onu iyileştirirmiş. Bunu duyan Sadako da tüm gayreti ve iyi dilekleriyle bu sayıya ulaşmak için çabalamış. Ama ömrü ancak 644 kâğıttan turnayı katlamaya yetmiş. O günden bu yana kâğıttan turnalar Sadako Sasaki ve atom bombası yüzünden yaşamını yitiren tüm çocukların sembolü olmuş.

Öyle ki her yıl dünyanın dört bir yanından katlanmış binlerce kâğıttan turna Hiroşima’daki Barış Parkı’nda bulunan Sadako Sasaki anıtına ulaştırılıyor.
Nazan Tacer de bu geleneğe atıfta bulunarak iki gün boyunca çocuklarla sıkı bir çalışma yaparak bu büyük hedefe ulaşabilmek için çalışacak.

Bu anlamlı etkinlikte yer almak isteyen tüm çocuklar, isimlerini önceden kayıt ettirmek şartıyla, katılım gösterebilirler. Çocuklar, 45 dakika sürecek her atölye çalışmasına 30’arlı gruplar halinde kabul edilecektir.
Bir gün içerisinde üç atölye düzenlenecektir. Atölyeye katılmak için sırada bekleyen çocuklar bu süre zarfında ücretsiz olarak Pera Müzesi’ni gezebileceklerdir.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için 0(216) 537 0 537 numaralı telefondan bilgi edinebilirsiniz.