Etiket arşivi: tiyatro

1535698_263579773806925_1068645583_n

Mutlu Krallık’ta mutlu bir gün! Kukla tiyatrosuna bilet+keçe atölyesi kazanma şansı

Mutlu Krallık, Göztepe’de şirin mi şirin bir aktivite/parti/ oyun evi…  Her hafta birbirinden eğlenceli aktiviteler düzenleniyor.

Şimdiiii gelelim, Anne Sözü izleyicilerini bekleyen sürprize… Bu cumartesi günü önce KORSAN TEK DİŞ VE DENİZKIZI kukla tiyatrosuna, ardından da keçe aksesuar atölyesine( korsan göz bandı, denizkızı tokası) 2 kişilik davetiye veriyoruz.

Tek yapmanız gereken yorum bırakmanız ve mail adresinizi bırakmanız. Cuma günü çekilişle Mutlu Krallık’a davetli olacak şanslı anne-çocuğu açıklayacağız. Facebook’ta Mutlu Krallık’ı incelemek isterseniz… https://www.facebook.com/MutluKrallik?fref=ts

1535698_263579773806925_1068645583_n

ankara_fest_2011_haber_011

ama İstanbul’a da gelsin :(

Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” na tiyatro sanatı ile katkıda bulunmak, Türk tiyatrosunun dünya çocukları yoluyla yurtdışına açılımını sağlamak, onu tanıtmak ve yurtdışında bu daldaki gelişmeleri takip ederek, kurumsal dinamizmi sağlayarak, kültürlerarası alışverişe ve değişime hizmet etmek amacıyla Devlet Tiyatroları tarafından Başkent’te düzenlenen festivalin 7.si bu yıl da 24 – 29 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival’de: Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, Letonya, İsrail, Bulgaristan, Endonezya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Başkurdistan, Togo’dan gelen gruplar ve farklı yerli gruplar ile Ankara ve Sivas Devlet Tiyatroları çocuk oyunları sahneleyecek.
Ankara Devlet Tiyatrosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan festival’de, oyunlar ve etkinlikler: Akün Sahnesi, Şinasi Sahnesi, Küçük Tiyatro, Altındağ Tiyatrosu, Çayyolu Tiyatrosu, Muhsin Ertuğrul Sahnesi, Stüdyo Sahne 1, Stüdyo Sahne 2, İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi, Orhan Asena Sahne 1 ve Orhan Asena Sahne 2’de 65 temsille gerçekleştirilecek. Açık hava gösterilerinin yanı sıra 17 atölye çalışması ve seminer düzenlenecek.
standup1

ÇOCUKLAR İÇİN BİR İLK!

Tiyatroya getirdiği bir çok yenilikle adından söz ettiren Metin Zakoğlu bu kez de çocuklar için yapılmamış bir gösteriye başlıyor: Çocuklar için Stand-Up. Sadece 30 kişinin alınabildiği oyun odasında çocuklar Zakoğlu ile birebir ilişki kurarak oynamanın ve seyretmenin keyfini aynı anda hissedip 40 dakika boyunca çok eğlenceli ve bir o kadar da samimi bir stand-up gösterisinin parçası olarak ayrılacaklar.

Zakoğlu’nun tamamen doğaçlama üzerine kurduğu bu gösteride katılımcı çocuklar sayesinde her gösteri bir öncekinden farklı olarak sunuluyor. Çocukluk düşlerinin hayatımızdaki yerinin altını çizen Zakoğlu çocuklara ve gösteriye katılan velilere her şeyin pahalı oyuncaklar olmadığını eski oyunlarımızın duygusal yapısının çocuklara kazandırabileceği güzellikleri bir kez daha hatırlatmaya çalışıyor izleyenlere…

Gelin, bu gösteride çocuklarımızla beraber çocuk olalım ve 40 dakika boyunca onların dünyalarında yaşayalım. 3-7 yaş arası çocuklara hitap eden bu gösteriye tüm anne ve babalar da davetlidir. Kaçırmayın…

Yazan – Yöneten ve Oynayan: Metin Zakoğlu


Zaman : 16 Ocak, 2011 – Saat:11:00

Yaş Grubu: 3-7

Bilet Fiyatı: 17,00 TL

download-11

MİCKEY’NİN MÜZİK FESTİVALİ…

Bizim ufaklığın çok sevdiği karakterlerden biri Miki Fare. İki CDsi var evde ve ilgiyle izledikleri arasında.

Biliyorsunuz, yakın zamanda müzikali geliyor. Götürüp, götürmeme konusunda çok kararsızım. En son tiyatro deneyimimiz pek başarılı sonlanmamıştı. Umarım götürmeye karar verirsem, geç kalmış olmam…

Eğer sizin niyetiniz varsa çocuğunuzu götürmeye ya da diyorsanız ki benim çocuk yanım hala benimle, buyurun, ayrıntılar :


Çocuklar müjde,  yarıyıl tatilinde yine şenlik var!
Mickey Mouse ve dostlarıyla coşmaya hazırlanın!

DISNEY LIVE! – MICKEY’NİN MÜZİK FESTİVALİ

27 OCAK’TA TÜRKİYE’YE GELİYOR!!!

Mickey Mouse’un,  Alaaddin, Küçük Denizkızı ve Disney/Pixar’dan Oyuncak Hikayesi gibi gişe rekortmeni filmlerdeki dostlarıyla rol aldığı “Disney Live! Mickey’nin Müzik Festivali”, 27 Ocak – 6 Şubat 2011 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde seyirci ile buluşacak!

ERGO ve TT Çocuk ana sponsorluğunda Türkiye’ye gelecek gösteride seyirciler, hem günümüzün sevilen şarkılarını, hem de Disney’in en büyük hitlerinin rock, pop, reggae, hip hop, caz ve country tarzı remix’lerini dinleyecek, hem de muhteşem bir koreografiye dansla eşlik edecek. Anısı ömür boyu unutulmayacak bu eğlenceli müzik festivaline katılmak için biletinizi Biletix’ten almayı unutmayın.

Işıltılı kostümler, yüksek enerjili dans figürleri, ultramodern şarkılar ve tüm zamanların en büyük yıldızlarını aynı gösteride buluşturan Disney Live! Mickey’nin Müzik Festivali İstanbul Çocuk Tiyatrosu (ICT) tarafından Türkiye’ye getiriliyor.

Daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz Kiraz Halkla İlişkiler’den İlknur Selimoğlu’nu arayabilirsiniz. 
212 232 49 02 – 03 ilknur@kirazhalklailiskiler.com.tr

tiyatro1

Müzikli Oyun

“Ben Kimim? Peer Gynt”

İş Sanat’ın 2010’daki yeni prodüksiyonu “Ben Kimim? Peer Gynt (Per Günt)” çocuklar için çok özel bir gösteri olarak tasarlandı. Dünya tiyatro edebiyatının en önemli yapıtlarından Peer Gynt (Per Günt) ünlü besteci Grieg’in müziği eşliğinde insanoğlunun yanıtı en zor sorularından birine çocuklarla birlikte yanıt arıyor. Yaprak Sandalcı’nın “Ben Kimim? Peer Gynt (Per Günt)” adıyla çocuklar için “oyunlu klasik müzik konseri” olarak uyarladığı gösteri 28 Şubat’tan itibaren İş Sanat’ta sahnelenmeye başlandı. Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği, Semaver Kumpanya ve Çıplak Ayaklar Kumpanyası’ndan oyuncular ile İstanbul Klarnet Korosu ve Ayla Algan’ın da da yer aldığı gösteri, çocuklar için ilk Ibsen uyarlaması olmasıyla da dikkat çekiyor.

(Biz bu oyunun provalarına gittik. Daha Yaz 20 aylıktı. Bayıldı. Sahnedeki hareketliliğe, kıyafetlere… Oyunun tek kusuru tek perde, bazen çocuklara uzun gelebilir. )

7776_b_94231

Çocuklarla el ele tiyatroya


Gördüğünüz gibi ortalık 23 Nisan haberlerinden ve kampanyalarından geçilmiyor.
İşte bir tanesi daha:
Migros’tan alacağınız ücretsiz rezervasyon fişiyle 12 ilde Devlet Tiyatroları gişelerinden birine uğradığınızda, ücretsiz biletinizi alabiliyorsunuz.
Bu yıl 18-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan 23 Nisan Tiyatro Şenliği çerçevesinde, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Trabzon, Diyarbakır, Antalya, Erzurum, Konya, Sivas, Gaziantep, Van, Elazığ ve Samsun’da perdeler çocuklar için açılacak.